אימון זוגי

אימון זוגי

למה צריך בכלל אימון זוגי ?

 

חשבתם פעם שבשום מקום לא לימדו אותנו לחיות בזוגיות , שני אנשים מגיעים ממקומות שונים לחיות ביחד השקפת עולם שונה , דפוסים ,ומנהגים שונים ולא נלאה ונמשיך ברשימה אינסופית של דברים ... בסופו של דבר אנו אנשים נבדלים עם רצונות מאווים וחלומות..שרוצים לחיות ביחד.

 

זו הסיבה הראשונה שצריך לבוא בעטייה לאימון זוגי כדי לנסות לבנות ביחד קן יציב, לשתף ,לחבר ,לחלוק פשוט לחיות מתוך אהבה וכבוד הדדי . אחר כך יבואו הסיבות הנוספות: הגוזלים , משברים , ריקנות , חוסר פרגון , דרייב להמשיך , ריחוק,פגיעות ועוד ....

 

למה אנחנו נשארים : הרגל , מצב כלכלי , הגוזלים ,"אולי יהיה קשה יותר את זה אני מכיר , עדיף לחיות בשניים,  מי ירצה אותי עם 2 ילדים .. אני כבר לא נראה/ית כמו פעם , מה תגיד הסביבה "ועוד .... ?

 

מי מכם שהתחבר כשקרא את השורות הראשונות ,חשוב שיפנה לאימון ולא יישאב באדישות לסיטואציה כי אפשר גם אחרת ! החיים לפעמים נותנים לנו תחושות רגשיות ממש קשות ואנו לא באמת יודעים מה לעשות , מרגישים תקועים אין לנו כוח למריבה הבאה ולא משנה מה הבסיס שלה רועדת לנו האדמה ,כואב לנו בלב בא לנו לצעוק , קר לנו בשניים ואנו ממשיכים "רגיל" בשיר של נורית גלרון " נגיעה אחת רכה "אז עברת פתאום לכיוון המטבח וחזרת אחרי דקה ובדרך לא שמת ידך על כתפי לנגיעה אחת רכה " אני חושבת שיש מצבים בחיים המשותפים שלנו שכך אנו מרגישים, אנשים לא באמת יושבים ומדברים מקשיבים ומפרגנים .ברוב המקרים אנו מביאים את הצד שלנו והיתר לא באמת מעניין ובדרך זו מין הסתם לא ניתן לגשר, וחבל להישאר תקועים עם תחושה של אין מוצא ,אוירה מתוחה,לא נעימה וציפייה עצובה לפיצוץ הבא.

 

ו..יש עוד דרכים ,אפשר גם אחרת..אני מאד מאמינה בזוגיות ובכוחה לצלוח משברים ,ניתן ללמוד לחיות נכון ביחד ,להעריך את האיכויות והדברים הטובים של בן הזוג שבתוך ים הכעס מסביב שכחנו להסתכל עליהם .איך ניתן לדבר מהי בכלל תקשורת בונה מה אנחנו אוהבים לעשות ביחד איך מחזירים את המילה אהבה לתוך הבית ונפרדים מהכעס ,זו מילה קשה אבל ברוב המקרים ממחישה כמה הפער עמוק וכואב . איך ניתן לגשר על הפערים שאליהם הגענו כיצד מתמודדים יחד עם הגוזלים ועם המשפחה המורחבת כמה נכון לפרגן לתת כוח ואומץ , לוותר על השיפוט והביקורת ובסוף במאמץ משותף ומתוך רצון , לחזור לחוות בתוך הבית אחדות שמחה אהבה ושנים של צמיחה.

 

לא תמיד שני בני הזוג מוכנים ללכת לאימון זוגי דעו שגם אם אחד יתחיל את התהליך ויבין איך ניתן לשנות ולשפר יש בידיו את הכוח להרים את הבית על רגליו וליצור משהו אחר טוב יותר.

 

מניסיון מקצועי שנצבר במשך שנים ארוכות למדתי , כי זוגות המצליחים לצלוח את המשבר, מגלים איכויות וכוחות חדשים בעצמם ובזוגיות, ויכולים לצאת מחוזקים ,ליהנות שוב מקרבה, אינטימיות, אמון הדדי הערכה וכבוד אחד לשני.

 

אם תקראו את מילות השיר ותרגישו שייכים חבל לחכות ! בואו ננסה ביחד לצלוח את המשבר

 

יש בינינו בית - דודו טסה

מילים: דודו טסה ואלי אליהו

לחן: דודו טסה

 

על הדלת כתבנו כאן גרים

וחיכינו לאושר

וקנינו כמה דברים

שהרווחנו ביושר

 

והבטחנו בלילות הקרים

ושכחנו בבוקר

אין הנחות בחיים

שילמנו ביוקר

 

ויש את מה שרצית שאהיה

ויש מה שרציתי שתהיי

ויש בינינו בית

ולא נכנס מספיק אור

 

ורצינו לשכב כמו זרים

ולברוח בחושך

בחלון עמדו שיכורים

ששרו על חופש

 

ויש את מה שרצית שאהיה

ויש מה שרציתי שתהיי

ויש בינינו בית

ולא נכנס מספיק אור