אימון אישי

אימון אישי

אימון אישי נועד לאמיצים ומתחיל כשאנו מזהים תהליך או דפוס בחיינו אשר זקוק לשינוי ,קידום . תהליך שמוביל למצב של תקיעות והפתרון לא נראה באופק ,במקום להישאר אדיש כמו רוב האנשים ולהיכנע למרוץ החיים.נכון לנקוט צעדים ואחת האפשרויות הזמינות היא לפנות לאימון אישי ולנסות יחדו להגיע לפתרון בדרך שלכם .

בחיים האישים ,פגשתי לא פעם מקומות כאלה ואני יכולה להעיד שכאשר חוברים לאדם המתאים שמסייע לנו לפרוץ ולהוביל לדרך אחרת . קל יותר לפתור את אותה תקלה . לפנות לאחר ולבקש כיוון זה דבר שמקל ,כל אחד מאיתנו שנמצא בתוך הסיטואציה לא תמיד רואה את כל התמונה ולעיתים קרובות מפאת הלחץ רבים מאיתנו לא נותנים מספיק את הדעת עושים טעויות או ממשיכים בתקיעות .האימון האישי הוא לא פתרון קסם,אבל יש עם מי לשוחח ויש מי  שיכוון אותנו לעוד כמה משיחות מכחול בתמונה שפספסנו ,נקודות שיעזרו לראות את התמונה הכוללת ויכוונו לשימוש בכלים נוספים ומציאת פתרונות.

אז מה זה אימון אישי : אימון אישי בעיני זה לקחת את גלגל החיים לבדוק מה הכי רלוונטי עכשיו לשינוי או התקדמות  ולהתחיל לעבוד כדי לעבור מהנקודה שבה אני נמצא לנקודה שאליה אני שואף להגיע ופשוט לשפר את איכות החיים ולנסות לחיות אותם כמו שאני רוצה.

האימון תכלס : כחלק מהתהליך האימוני המאומן יקבל גלגל שבנוי מ -8 פלחים שמחולקים לתחומים מהותיים בחיינו : אהבה ,קריירה ,זוגיות ועוד.. יבנה אותו בהתאם להעדפותיו ויחלק לפי סדר חשיבות . בהתאם לבחירותיו של המאומן נזהה יחדו את הנושאים שמפריעים לו ביותר וננסה ביחד להבין לתרגל ולראות כיצד ניתן לראות את הדברים בזווית אחרת . בכל מפגש רואים התקדמות ומגלים איך להמשיך בצעדים קטנים לעבר השינוי . כאשר אני מצליח לשנות פלח אחד בחיי ההשפעה מידית ומהר נרגיש שגם הפלחים האחרים מקבלים זווית ראייה שונה. תכלס, זה אומר שהתחלה של שינוי נקודתי בחיי גורמת לשינוי וליכולת לראות את הדברים בצורה שונה , שינוי דפוסים מעכבים ופריצת גבולות .אני לומד להכיר את עצמי מקרוב להבין כיצד אוכל לחיות את חיי ממקום טוב יותר , לפנות לעצמי זמן , לשים את עצמי במרכז ולהעריך את עצמנו יותר וכשנתחיל לחיות את חיינו מתוך קלות ופחות שיפוטיות ובקורת נרגיש טוב ,יהיה קל לקבל ולפרגן לסביבה והכי חשוב אנו נחיה מתוך הנאה ,רוגע ועוצמה פנימית.

לסיכום אני חושבת שלכל אחד מאיתנו כדאי לעשות אימון אישי ,לרענן דברים שכבר שכחנו. במרוץ החיים , אנחנו רצים את חיינו ולא באמת חיים אותם דעו זה הרגע הנכון להחליט אני מתחיל לעשות את השינוי ובמקום לחיות מתוך תחרות ואולי בשביל אחרים והסביבה אני אשמיט את הת' הראשונה ואחיה את חיי מתוך חרות
 

דוגמא למספר שאלות שיכולות לעזור לכם להחליט האם כדאי לכם להתחיל באימון אישי: 

* כיצד אתה מרגיש כשאתה מסתכל על החיים שלך ? והאם אתה חיי את חייך כמו שהיית רוצה ?

* אילו תחומים בחייך מתנהלים לשביעות רצונך ? אילו תחומים לא . . .?

* מהם הנושאים המרכזיים שמעסיקים אותך ?

* מה מטריד או מציק לך ? מהם המכשולים העיקריים ? מה מעכב אותך ?

* באיזה תחום היית הכי רוצה לעשות שינוי ? אם יכולת לעשות שינוי, במה היית בוחר ?

* מה לדעתך צריך לעשות כדי ליצור איזון בחייך ? מה לדעתך צריך לשנות כדי למצוא איזון ?

* מה הכי חשוב לך ?

 

אם לחלק מהשאלות לא קיבלת תשובות משביעת רצון אשמח אם תיצור קשר ונתחיל תהליך אימון שעשוי לגרום לשינויים ותמורות בחייך